Як правильно користуватися малярним валиком

Окрім самого валика вам знадобиться ємність для фарби. Макати валик у відро або банку фахівці не рекомендують, крім того, це просто незручно. Звичайно, можна піти найпростішим шляхом і розрізати вздовж пластикову пляшку. Але це теж не надто зручно. Найкраще купити спеціальну ванну-розкочування. Коштує вона дуже недорого – близько 100 рублів, використовувати можна багато разів – просто слід ретельно мити від фарби. У таких ванн ребриста поверхня збоку, яку потрібно прокатати валик, щоб позбутися надлишок фарби. І бризок буде набагато менше, і склад буде використовуватися економно.

Не забудьте, що стіни потрібно підготувати до фарбування—очистити від старого покриття та пилу, ретельно прогрунтувати складом, який підходить до обраної вами фарби.

Важливо! Навіть новий валик, щойно з магазину, фахівці радять попередньо промити під краном, ретельно віджати і просушити перед використанням.

Тепер, підготувавши і інструменти, і фарбу, і поверхні, можна приступати до роботи. Потрібно дотримуватися таких простих правил:

  1. Працювати валиком необхідно плавно, без ривків, не відриваючи інструмент від поверхні.
  2. Пам’ятайте, що валик наносить фарбу на стіни і стелю тонким шаром, тому фарбувати доведеться кілька разів. Мінімум два-три шари, тільки в такому випадку покриття буде якісним. Потрібно змінювати напрямок руху, щоб не було смужок і мазків. Робити це потрібно з кожним наступним шаром нанесення фарби.
  3. Не можна робити довгі перерви — відтінок вийде нерівним. Почали працювати на одній стіні – закінчіть перший шар до кінця. Валік використовується до тих пір, поки він практично не перестане фарбувати, тільки потім його знову слід макнути в ванну з фарбою. Після закінчення роботи потрібно ретельно оглянути поверхню і при включеному світлі, і при природному. освітленні, під різними кутами, щоб переконатися смуг, лисиць і нерівностей точно немає. Поки фарба остаточно не висохла, такі дефекти легко виправити

У досвідчених малярів є свій секрет роботи з валиком. Вони візуально поділяють поверхню на квадрати, кожен із яких становить лише п’ять смуг валика. Починається робота з верхніх квадратів, причому фарба наноситься за такою схемою – друга і п’ята смуга, потім четверта, перша і третя. Наступний шар – третя, перша, четверта, а потім друга і п’ята смужки. Тобто в зворотному порядку. В результаті квадрат виходить рівномірно зафарбований. Між собою такі ділянки з’єднуються смужками фарби і ніяких мазків видно не буде. Головне в цій схемі швидкість нанесення фарби і безперервність роботи.