Етнічний стиль в інтер’єрі для туристів

Туристичний бізнес має багато граней розвитку. Наприклад – оформлення інтер’єру у певному стилі. В даний час виділяють такі напрямки декору інтер’єру: класицизм, бароко, модерн, хай-тек.

Великий інтерес туристи проте виявляють до національних етнічних мотивів того регіону, в який вони занурюються. Обстановка готелю, ресторану разом із стравами національної кухні – все відбиває дух народу цієї країни та її культуру. Етностиль сьогодні стоїть нарівні з будь-яким іншим сучасним трендом.

Мегаполіси славляться своєю культурною різноманітністю та здатністю вмістити в себе всі тенденції декору різних держав світу. Ось чому в Лондоні ми зустрічаємо індійські квартали, а у Сан-Франциско Чайна-Таун.

Етнічні мотиви простежуються в атмосфері будь-якого туристичного центру, і це вважається почесним для відвідувачів торкнутися настільки відмінної від їх власної, екзотичної культури. Проте чи всі курорти дотримуються тенденції організації інтер’єрів у стилі «етно». Чорногорія, Хорватія, Країни Балтії наголошують на загальноєвропейській культурі, уникаючи строго етнічних тем.

Звичайно, повністю створити інтер’єр у етнічному стилі – завдання не з легких. Ресторан або номер готелю швидше вдадуться до кольорового оформлення, що мають відгуки з традиційною культурою, привнесенням додаткових статуеток та орнаментів у приміщення. Це лише детальне відтворення етнічного стилю.

Найпоширеніші тенденції оформлення дизайну приміщення в етностилі екзотична африканська, японська, індійська. Варто зазначити, що екзотика – не головне визначення етнічного стилю. Серед народних мотивів є британський, скандинавський, середземноморський напрямки.

Африканський стиль в інтер’єрі

Це, насамперед, яскраві та насичені відтінки, поєднання яких побудовано на контрасті помаранчевого та коричневого (квітів землі та сонця), з чорним (колір ночі), величезною кількістю прикрас, символіки та тотемів.

Японський стиль в інтер’єрі

Характерний для цього народу мінімалізм та строгість виявляються у прямих формах та лаконічному оформленні, із застосуванням натуральних матеріалів. Блиск та розкіш – зайві елементи японського стилю. Декор у японському стилі потребує багато простору та світла, використання мінімальної кількості меблів, за традицією – дуже низькою.

Індійський стиль в інтер’єрі

Яскраві тканини з візерунками, ажурні різьблені предмети. Індійський стиль нагадує східні мотиви, проте колірні відтінки дуже легкі.

Європейські тенденції

Здається, що інтер’єр будь-якої держави Європи не особливо відрізняється від сусідньої, тому відтворити інтер’єр у британському, або шотландському стилі не складе особливих труднощів. Однак, якщо вдатися до подробиць трохи більше, можна розглянути певні деталі та національні особливості.

Наприклад, і шотландці, і британці люблять клітину на тканині, проте англійці з клітиною використовують квіткові мотиви, особливо троянди.

Середземноморський стиль дуже світлий і сонячний, у ньому багато природних елементів: каменю та дерева. Мотиви Італії, південної Франції, Греції, Чорногорії, Хорватії перегукуються одна з одною. Але в той же час слов’янська складова відрізняється від німецької та романської. А країни Адріатики досі містять турецькі риси ще з часів воєн цих народів.

Етнічні мотиви говорять самі за себе, оповідаючи свою історію та традиції. І кожному стилю певної країни є що розповісти мандрівним мандрівникам.