Декоративні куточки для стін: різновиди та фотоприклади

Для початку зазначимо, що не можна плутати декоративні куточки з куточками з перфорованого металу, які йдуть під шпаклівку. Вони потрібні, щоб кут вийшов з ідеальною геометрією і чорнове оздоблення була захищена від пошкоджень. Такі перфоровані куточки потім взагалі не видно під шпаклівкою, фарбою чи шпалерами. А ось декоративні куточки монтуються вже поверх фінішної обробки і стають помітною деталлю інтер’єру.

У декоративних куточків для стін дві функції:

  1. Власне, декоративна. Вони здатні красиво обрамити дверний і віконний отвор, зробити оздоблення стін візуально завершеною.
  2. Захисна. Виступаючі кути страждають найчастіше. За них чіпляються власники, проходячи через проріз, чіпають руками … Шпалери можуть відклеюватися, тріпотіти в цьому місці, фарба покривається плямами від дотиків. Тому куточки здатні суттєво продовжити термін служби фінішного оздоблення.

Декоративні куточки роблять із наступних матеріалів:

  • Пластика. Найдешевший варіант, простий в монтажі, буває різних відтінків, щоб можна було підібрати під фінішне оздоблення. Саме пластиковими гнучкими куточками часто декорують арочні отвори. Дизайнери зазвичай проти таких куточків через їх дешевий зовнішній вигляд, але вони, як і раніше, популярні.
  • Деревини. Дерев’яні куточки можуть бути виготовлені зі шпону, МДФ, бамбука, пробки.
  • Метала. Наприклад, алюмінію або нержавіючої сталі. Практично «невбиваються» куточки, які виглядають стильно і добре вписуються в сучасні інтер’єри.
  • Кераміки. Це спеціальні додаткові елементи, які йдуть в комплекті з керамічною плиткою. Використовуються на стінах з таким облицюванням, завершують укладання плитки в ванній, санвузлі, на кухні, закриваючи кути.

Особняком стоять прозорі куточки для стін, акрилові та силіконові. Вони майже непомітні, тому декоративної функції не несуть. Але захищають обробку кута від зношування. Крім того, силіконові куточки захищають від ударів край стіни, що виступає, адже вони м’які. Це особливо актуально, якщо в будинку є діти, яким такі куточки не дадуть отримати синець або шишку.

Довжина декоративних куточків для стін зазвичай варіюється від 2,6 до 3 метрів, можна відрізати потрібний шматок. А ширина може становити від 10 до 100 міліметрів. Коштують такі елементи обробки небагато, є варіанти з основою, що клеїться, які монтуються без додаткових зусиль. Інші куточки кріпляться найчастіше на рідкі цвяхи. Такі куточки в ряді випадків незамінні, наприклад, щоб ушляхетнити і захистити дверний проріз без дверей.