Як правильно доглядати газон

Якщо ви посіяли у себе на ділянці газон, а він не сходить, вам не варто приходити в оману, адже це поки що не газон. Газоном можна назвати лише густий зелений килим, який стійкий до витоптування. На ньому не повинно бути бур’янів. Для того, щоб ваш газон став справжнім «зеленим килимом», необхідно регулярно здійснювати його стрижку і полив, виробляти його підживлення, не забувати про скарифікацію та аерацію.

Стрижка

Стрижка необхідна переважно для того, щоб трава виглядала акуратно і охайно. Саме після стрижки на газоні з’являється досить товстий шар дерну, що заважає розвитку бур’янів та заростання мохом вашого газону. Коли висота трави вашого газону досягатиме шість-вісім сантиметрів, необхідно проводити перший косовець за допомогою газонокосарки. Коли ґрунт та трава сухі, обов’язково проводиться перший укос. Подальше скошування трави здійснюється з ранньої весни і до осені. Висота трави при цьому повинна залишатись рівною від 1 до 2, 5 сантиметрів. Якщо немає можливості здійснювати своєчасні поливи, під час посушливої ​​погоди допускається залишати траву. Час виростання шикарного густого газону залежить від того, як часто скошувалася трава на початку зростання. Вже усталений зелений покрив слід косити через 7-10 діб. Не варто забувати про те, що трава, яку тільки скосили, повертає деякі необхідні поживні речовини в ґрунт і покращує його поверхню, тому не варто прибирати її відразу після косовиці, як це роблять деякі власники газонів.

Зрошення газону

Зрошення газону є також необхідною та обов’язковою операцією з догляду за газоном. Зрошення виробляють лише під час посушливих періодів літа та весни, коли виникає ризик псування та загибелі рослин через відсутність вологи. У разі, якщо дощі йдуть часто, цих опадів найчастіше достатньо хорошого стану газону. Від стану грунту залежатиме те, як часто потрібно здійснювати полив. У сонячну та спекотну погоду газон, що містить середню кількість глини, потрібно поливати приблизно через 7-10 днів. Існує певна норма поливу, це 10-12 літрів води на квадратний метр вашого газону. Не варто здійснювати рясне поливання малою кількістю води. Інакше підвищується схильність дерну до висихання, і може відбуватися виростання коріння біля поверхні вашого газону. Все це призводить до зменшення поживних речовин у ґрунті.

Подобно всім рослинам, газону необхідне періодичне підживлення. Необхідно досягти двох важливих цілей. Завдяки підживленню зміцнюється та ущільнюється трав’яний покрив, підвищується стійкість газону до посухи. Підживлення допомагає справлятися з різними захворюваннями газону. Крім того, підживлення дозволяє підтримувати хорошу структуру газону та колір. Потрібні добрива, як правило, цілком достатньо впровадити у ґрунт один раз на рік. Цього вистачить для насичення газонної трави необхідними поживними елементами цілий рік. Дані добрива краще вносити навесні, коли погода безвітряна. Саме тоді здійснюється прискорене зростання газону. Норма необхідних добрив становить приблизно шістдесят грам. А ось якщо протягом кількох днів після здійснення добрива не піде дощ, необхідно зробити хороший полив газону самостійно. Важливо розподілити добрива рівномірно за площею газону, адже зайва частина добрива в якомусь місці здатна знищити там траву та утворити дірку у вашому зеленому килимі.

  • Через час на газоні формуються відходи, що знаходяться між корінням та листям. Цей шар наділений властивостями мульчі, якщо не перевищує товщину 1,5 сантиметра. Однак із зростанням товщини даного шару він стає перешкодою для надходження води та необхідних добрив до коріння газону. І ось тут терміново необхідне проведення скарифікації. Цим терміном називають процедуру, спрямовану порушення цілісності верхньої оболонки землі. Скарифікацію найкраще здійснювати на самому початку осені. Основним інструментом тут виступають граблі, зуби яких досить гострі, щоб прорізати коріння старої трави, сприяючи розвитку нових пагонів. Стара вирвана трава з соломою і вже сухим листям збирається дерев’яними граблями. Газон повністю відновиться не пізніше ніж за тиждень.