Односпальні ліжка – розміри, типи, особливості

При облаштуванні спальні дизайнери рекомендують використовувати двоспальні ліжка навіть у випадках, коли людина поки що живе у квартирі одна. По-перше, вони набагато просторіші, по-друге, з появою другої половинки власнику житла не потрібно буде витрачатися на оновлення меблевого інтер’єру. Інша річ, якщо необхідно облаштувати кімнату для дитини. Для неї дизайнери рекомендують купити односпальне ліжко, а не те, що призначене для школяра-підлітка. Пояснюють свої рекомендації практичністю такої покупки. Так як середня довжина будь-якого ліжка для дорослих становить близько 200 см, а ширина близько 100 см, то дитина може спати в ній і тоді, коли стане вже дорослою. Дитячі ліжка відрізняє менша довжина, тому і підходять вони тільки до певного віку . Коли дитина перестає поміщатися в підлітковому ліжку, батьки змушені потурбуватися про покупку нових меблів, це додаткові витрати. Поряд із дитячою кімнатою односпальні моделі ідеальні для облаштування кімнати для гостей (якщо потреба в ній є), для використання на дачі (якщо ви не живете на ній, а лише зрідка приїжджаєте на пару днів).

Типи односпальних ліжок

Від двоспальних конструкцій їх відрізняють лише розміри, в іншому ж вони практично ідентичні. До уваги покупців, які вирішили купити односпальне ліжко, пропонуємо кратний опис моделей, представлених на ринку:

  • З висувними ящиками. Наявність ящиків є актуальною для дитячої кімнати. Вони хоч і замислювалися конструкторами для постільної білизни та приладдя, але підходять для зберігання іграшок, одягу тощо. Вибираючи меблі для чада, не забудьте про те, наскільки важливими є дитячі матраци. Бажано віддати перевагу ортопедичним.
  • З підйомним механізмом. Щоб дитина самостійно могла прибирати спальні приладдя в нішу, розташовану під ліжком, вибирайте газопоршневий підйомний механізм. Він працює автоматично.
  • З ніжками та без. Розрізняються кількістю спинок (1-2) та їх оформленням. Дитячі ліжка краще вибирати з м’яким узголів’ям, вони набагато безпечніші. Головна особливість у відсутності травмонебезпечних гострих кутів. Наявність борту захистить дитину від холодної стіни.
  • М’які. У цих моделей ліжок м’які не лише узголів’я, а й інші елементи. Не рекомендуємо моделі зі шкіряною оббивкою, якщо купити односпальне ліжко необхідно для дитини. Діти не завжди акуратні, тому дорога шкіра ризикує бути зіпсованою через необережність.

Вибираємо односпальне ліжко – критерії, що заслуговують на увагу

Основних критеріїв лише три – це розмір, матеріали, дизайн. Матеріали за важливістю лідирують, коли модель підбирається для дитини. Бажано виключити з інтер’єру дитячої кімнати предмети, для яких використовувалась штучна сировина. Дерево, МДФ і метал – лише ці матеріали гарантують екологічну безпеку, оскільки у їх складі мізерний відсоток синтетичних компонентів (це лаки, фарби, просочення). Дизайн меблевої конструкції та всього інтер’єру кімнати повинні гармонувати. Дитячі матраци за розмірами повинні відповідати спальному ліжку. Небажана наявність великих зазорів між матрацом та корпусом.