Технологія будівництва будинку з газобетону

Будівництво будинків з газобетону стає популярнішим з року в рік. З газобетону будують багатоповерхові багатоквартирні будинки, так і індивідуальні заміські будинки. З газобетону можна будувати будинки навіть у сейсмонебезпечних регіонах.

Завдяки своїм характеристикам, газобетон заслужив на повагу як у професійних будівельників, так і у тих, хто наважується будувати будинок, лазню чи гараж власними силами. Доведений термін служби газобетонних будинків перевищує 100 років.

Технологія будівництва з газобетону схожа на будь-яке кам’яне будівництво. Але, як і у всьому, починаючи роботу з газобетоном, необхідно знати всі нюанси та тонкощі як властивостей матеріалу, так і принципи роботи з ним.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ ДОМУ З ГАЗОБЕТОНУ

Газобетон – це сучасний штучний камінь, він має ряд властивостей, що вигідно відрізняють його від інших матеріалів.

  • Широкі можливості архітектурних рішень
    Газобетонні блоки мають відмінну геометрію та легко піддаються різанню прямо на будівельному об’єкті. З газобетону легко можна виводити складні форми та обсяги для будь-яких архітектурних стилів.
  • Швидкість будівництва
    Газобетон, виготовлений на якісному промисловому обладнанні, має відмінну геометрію. При існуючій легкості матеріалу, вести з його допомогою будівництво можна дуже швидко.
  • Технічні характеристики
    Газобетонні блоки мають відмінні тепло та звукоізоляційні, екологічні та міцнісні характеристики. Газобетон виготовляється з натуральних мінеральних матеріалів: цементу, піску, вапна, алюмінієвого порошку та води, а його структура – зовнішні шуми без додаткової шумоізоляції.

Запорукою міцності та надійності готових конструкцій з газобетону є розрахунок та підбір щільності блоків.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ГАЗОБЕТОН:

Як вибрати газобетон

Якщо ви проектуєте та будуєте будинок із залученням професійних організацій, то марка газобетону підбирається та вказується в архітектурному розділі проекту. У разі будівництва власними силами газобетон необхідно вибирати за такими показниками:

  • Газобетон має бути тільки промислового виробництва. Блоки мають набирати свою міцність у автоклавах. Тільки такий газобетон може стати матеріалом для якісного будівництва.
  • Товщина блоків впливає на теплопровідність та загальну несучу здатність конструкцій. Чим вище щільність блоків, тим краще його показники теплопровідності. Чим більша товщина і вище щільність, тим надійнішим і теплішим буде весь будинок. Для будівництва заміських будинків у Ленінградській області найчастіше використовується газобетон марки D400 завтовшки 375мм.
  • Газобетонні блоки можуть бути плоскими блоками або з пазогребневою системою. Це не відбивається на якісних характеристиках матеріалів, а лише на зручності виробництва різних етапів.

Що використовувати як сполучну речовину

Насамперед необхідно знати, що для газобетону використовувати чистий цемент заборонено! Газобетон забере всю вологу з цементного розчину раніше, ніж він виявить свої властивості, що клеять. Така кладка не може бути надійною та довговічною.

Для кладки стін з газобетону можна використовувати спеціальну клейову суміш або поліуретанову клей-піну.

До складу клейової суміші крім портландцементу та піску входять спеціальні добавки та модифікатори, що утримують вологу від вбирання в пористі газобетонні блоки.

Для перешкоди утворенню містків холоду, товщина клейового шва має бути не більше 4мм. Не можна «розмазувати» розчин, що виступає зі швів, по вертикальній поверхні стіни. У таких місцях газобетон може втратити унікальні теплотехнічні властивості.