Квартира студія

Обладнання квартири-студії – це ще один із варіантів з’єднання приміщень. Нерідко самотнім молодим людям чи молодим сім’ям доводиться жити у невеликій однокімнатній квартирі. Тому необхідно вибрати найзручніший і раціональніший варіант використання площі.

У цій статті розглянемо кілька типів оформлення однокімнатної квартири для різних груп людей:

  • Студія холостяка;
  • Студія молодої жінки;
  • Студія молодої сім’ї

Студія холостяка

У такій квартирі одна єдина кімната може виконувати функції і спальні, і вітальні, і навіть робочого кабінету. Створюючи таку студію, можна просто відмовитися від стандартного ліжка, замінивши її на тахту або диван, що розкладається. Таким чином, використавши один і той самий комплект меблів, з’явиться можливість створити окремі зони для відпочинку, спілкування та сну. У такому разі кабінет від вітальні-спальні краще відокремити за допомогою стелажу або переносної стінки.

Стелаж – декоративний та простий спосіб відокремити зони приміщення.

Ще одна можливість – створити трансформоване місце для спальні (відкидне ліжко, ліжко, заховане в подіумі). Використовуючи мінімальну кількість додаткових меблів, така вітальня-спальня поєднуватиметься з кабінетом, зону якого можна окреслити, використовуючи різні фактури підлогових покриттів та кольору. Прекрасно підійдуть конструкції підвісних стель, в які буде вмонтовано зональне освітлення.

Студія молодої жінки

У цьому випадку розташування та використання наявних приміщень може бути зовсім іншим. Кімната використовується як спальня, з’єднана з кабінетом. Докладніше варто поговорити про облаштування вбиральні.

У суспільстві склався стереотип, що окрема вбиральня – це прерогатива великих квартир. Але це зовсім правда. Навіть у маленькій квартирі-студії можна навіть потрібно знайти місце для обладнання такого місця. Втрата площі (близько 3 кв. метрів) буде компенсована тим, що у квартирі не знадобляться шафи, комоди, полиці тощо. Часто в малогабаритних квартирах є маленька комора (темна кімнатка) або ніша; саме в них найкраще і влаштовувати вбиральню.

Якщо кухня з’єднана з кімнатою, в ній необхідно відокремити кухню, вітальню та їдальню. Для відділення зон спілкування та відпочинку можна використовувати стіл-трансформер, який із журнального столика може перетворитися на обідній. З усіх варіантів м’яких меблів найбільш прийнятним є кутовий диван з пуфами.

Таку вітальню від робочої зони краще відокремлювати меблями, легкими без кінцевої стінки стелажем або баром.

Студія молодої сім’ї

Завдання інтер’єру студії стає складнішим, коли в такій квартирі живуть дві або три особи. Молоді люди, обговорюючи пріоритети обстановки та розподілу просторів, не завжди знаходять компроміс. Тому, створюючи таку студію, можна використовувати як першу, так і другу викладену схему.

З появою малюка однокімнатна квартира стає надто тісною. Тому доведеться трохи зменшити свої простори, щоб і дитині відокремити необхідне місце. У такому разі, хоч як дивно не звучало, однокімнатна квартира може легко трансформуватися у затишну квартиру, яка має окрему дитячу. Для цього можна використовувати переносну стінку. Злегка збільшивши нішу, в ній можна відмінно розмістити ліжечко малюка, а на ніч стінку можна прибирати: це дозволить батькам бачити, що відбувається в кімнаті малюка.